HERSEY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» BU SİTE ÇÖKECEK
Mersin'den iddialara cevap! EmptyPtsi Şub. 09, 2009 12:45 pm tarafından Paşa35

» BİTTİN OLM SEN
Mersin'den iddialara cevap! EmptyPerş. Şub. 05, 2009 4:51 pm tarafından Paşa35

» SİTE ÇÖKEBİLİR
Mersin'den iddialara cevap! EmptyPerş. Şub. 05, 2009 4:35 pm tarafından Paşa35

» SAYIN ADMİNİM
Mersin'den iddialara cevap! EmptyPerş. Şub. 05, 2009 4:31 pm tarafından Paşa35

» BİLGİSAYARINIZ UCSUN GİTSİN
Mersin'den iddialara cevap! EmptyPerş. Şub. 05, 2009 4:27 pm tarafından Paşa35

» Eminem feat Akon Smack that
Mersin'den iddialara cevap! EmptyPtsi Ocak 19, 2009 10:33 pm tarafından Admin

» SİTE KURALLARI
Mersin'den iddialara cevap! EmptyPtsi Ocak 19, 2009 10:28 pm tarafından Admin

» Dj Ateş Familla Tokat 60 genclik
Mersin'den iddialara cevap! EmptyPtsi Ocak 19, 2009 10:21 pm tarafından Admin

» AMASYA GENELGESİ (BİLDİRİSİ) 21-22 Haziran 1919
Mersin'den iddialara cevap! EmptyPtsi Ocak 19, 2009 10:04 pm tarafından Admin

» II.Kosova Zaferi
Mersin'den iddialara cevap! EmptyPtsi Ocak 19, 2009 9:58 pm tarafından Admin

Mersin'den iddialara cevap!

Mersin'den iddialara cevap! Empty Mersin'den iddialara cevap!

Mesaj tarafından Misafir Paz Ocak 18, 2009 5:26 pm

TFF 2. Lig Yükselme Grubu'nda mücadele eden Mersin İdmanyurdu'nda genel kurulun hemen ardından yaşanan istifalar huzursuzluğa neden oldu. İstifacı yöneticiler, kulüple ilgili çeşitli iddialarda bulunurken, yönetim iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

10 Ocak tarihinde yapılan olağan genel kurulda Mersin İdmanyurdu Yönetim Kurulu'na seçilen Abdulkadir Yardım, Ali Şükrü Okur, Hamit Azaz ve Orhan Özdemir, seçimlerden 4 gün sonra istifalarını sundu.

Kulüpte şok etkisi yapan istifalarla ilgili açıklama yapan 4 eski yönetici, yönetimlerin kulübü yönetmek üzere seçildiğini, ancak Mersin İdmanyurdu'nun kulübün maaşlı personeli tarafından yönetildiğini ileri sürdü.

Yönetime gelirken verdikleri maddi ve manevi sözlerin arkasında olduklarını ifade eden eski yöneticiler, "Ancak bu kulübün bir kondisyoner tarafından yönetildiğini ve yönetileceğini bilmiyorduk. Transferden kulübün her kademesine kadar müdahil olan ve talimatlar veren maaşlı bir personelin güdümünde asla görev yapmayacağımızı bu şehirde bizi tanıyan herkes bilir. Bu vesile ile hizmet etmekten onur duyacağımız kulübümüzün menfaatleri için istifa etmenin daha onurlu bir davranış olacağını düşünerek, istifa etmiş bulunuyoruz" ifadelerini kullandılar.

Mersin İdmanyurdu Yönetim Kurulu da, istifacı yöneticilerin iddialarına yazılı açıklamayla cevap verdi.

Mersin İdmanyurdu Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, gönüllülük esası ve tek listeyle seçilen yönetim kurulu hakkında daha ilk toplantıda istifa eden 4 eski yöneticinin, gerçek dışı ve zarar verici nitelikte açıklamalar yaptığı belirtildi.

Ciddi maddi sıkıntılar ve zorluklar içinde bulunan kulüpte yöneticilik görevini üstlenmelerindeki tek amacın bu kulübün sahipsiz kalmaması olduğu vurgulanan açıklamada, "Mersin halkının başarısına susadığı futbol takımımızın Süper Lig'de mücadele etmesi, yeni yönetim kurulumuzun en büyük hedefidir. Belirlenen hedeflerin yakalanması çok büyük maddi ve manevi fedakarlıklara bağlıdır. Bu zorlu günlerde tüm camianın ve Mersin halkının birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmesi ve belirlenen hedefler doğrultusunda kulübüne sahip çıkması kaçınılmaz bir zorunluluktur. Yönetim kurulumuz bu zorlu görevlerin bilincinde olup, takımı için tüm fedakarlığı yapmaya hazırdır. Kişisel çıkarlar ve beklentiler taşıyan, koltuk sevdası peşinde olup fedakarlıktan kaçınan kişilerin yönetim kurulumuzda yeri yoktur. Gerçek istifa sebeplerini başka gerekçelerle ve asılsız suçlamalarla kılıflandırıp basına açıklama yapanlar, bu kritik dönemde tüm kulüp camiamıza ve Mersinimize zarar vermektedirler" denildi.

Misafir
Misafir